NOVĚJŠÍ ČINY

43. čin - Angel&Devil

INSTALACE - TEXT

42. čin - Lenka Sýkorová, Ondřej Basjuk, Šárka Koudelková

TEXT

S podtitulem: Akční galerie

41. čin - TurZeta /SK/
S podtitulem: Azyl_Exil

INSTALACE

Představuje se Chmelaris vulgaris Bacheloris Futuris.
Site azylic transformace. Burešov exil. com
Brand new second hand inštalácia.

40. čin - John Koster a Filip Machač

INSTALACE - TEXT - VIDEO

S podtitulem: Waiting for the sun John Koster - milovník tenisu žijící v Berlíně, překladatel z angličtiny do různých jazyků, autor loveckých básní. Filip Machač - postkonceptuální fotograf a autor mnohých básní, představí svá poslední díla ze serií Beauty of Tennis, Beauty of you, Beauty of life a You are too much beautiful.

39. čin - Josef Divín

KRESBY - TEXT - WEB

Sklářský výtvarník a pedagog, vedoucí oboru Design skla na SUPŠ sklářské ve Valašském Meziříčí, kurátor výstav, koordinátor UNESCO a držitel desítky ocenění doma i v zahraničí. Uspořádal více než 150 výstav. Věnuje se foukaným objektům s natavenými foliemi a skleněným obrazům, v nichž zaznamenává prchavý okamžik při svých cestách krajinou a architekturou. Pro výstavu v galerii GAG ve Zlíně nyní prezentuje doposud nevystavované kresby nádob s erotickou tématikou. Nádoby – tvary jsou jakousi explozí barev, struktur a dekorů, které nenechají v žádném případě diváka chladným. Vystavená stovka barevných kreseb vznikla za rok 2016 a byla podkladem pro novou kolekci pro italskou sklárnu ZANETTI.

38. čin - In Sáček Veritas

WEB

„Garáž je naše svatyně, náš koncertní sál, naše galerie i náš domov. V garáži jsme byli počati, vytváříme zde nová božstva, praktikujeme zde rituály nastolující rovnováhu. Do garáže se utíkáme, když nám je ouvej, je nám oporou a útočištěm. Právě v garáži ve Zlíně oslavíme život.“

37. čin - Aleš Kauer + kapela

WEB - TEXT

36. čin - Rita Koszorús /SK/

TUŽIŤ, TÚŽIŤ, TU ŽIŤ

35. čin - dvě performance

1. Performance: Ausstellung aus špeluňk Alice Masters (UK) + David Helán
Výstava: Štavka a vůleček
smýšená média Helán malba a Alice Masters video
Performance: Ausstellung aus špeluňk
manipulace se světlem
fireshow, práce s laserem a UV

HELENA - GIDON

2. Performance: Field of possibilities (Helena Ťapajnová a Gidon Schvitz) Helena Ťapajnová se věnuje designu skla a vizuálnímu umění. Pracuje se sklem jako součást jejích performancí. Používá nahrávky zvuků k popisu objektu a prostoru audiovizuálním způsobem.

34. čin - Pavel Zbořil s podtitulem: Detaš

33. čin - Kateřina Olivová

TEXT VIDEO

Hrdinná dojnice gorila a její víceúčelové prsy. Kateřina Olivová je performerka, dlouhodobě fascinovaná tělesností, momentálně mateřstvím. Hodně se směje, plní si sny a všechno bere naprosto vážně. Její akce bude pomníkem všem matkám, hlavně těm kojícím.

32. čin - JNMX

INSTALACE

JNMX v galerii Garáž odčiní tajemství staré půdy. Celý akt bude provázen rozvíjením hapenningu schovaných balíků autora. Neodada performance. Happening jako vernisáž. A možná bude i video. Pokračování výstavy: soboty 5. 3. 2016 a 12. 3. 2016 i s podrobným výkladem. A možná bude i kufr.

31. čin - Petr Stanický

TEXT - INSTALACE

Petr Stanický je pedagogem v Ateliéru design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Patří mezi výrazné představitele střední generace dnešních sochařů, jehož tvorba je ovlivněná minimalistickými a konstruktivistickými tendencemi 2. poloviny 20. století.

Mezičin - Helena Ťapajnová

VIDEO

Ohyb je zmena formy a prístupu . Pohyb je zmena smeru. Preskok je smer pohybu. Preskok ,pohyb, ohyb je postupná premena. Premena je dekonštrukcia konštrukcie

30. čin - Pavla Dundálková

VIDEO

29. čin - Kristina Láníková

Jako přípravné skici či východiska k tvorbě používám text a reprodukční techniky – fotografii, xerox, razítka apod. Způsob, jakým zacházím s textem, je založen na posouvání významu. Více či méně nápadná ironie je pro mne prostorem a zároveň možná i mantinelem k výtvarné práci s texty. Její součástí je přenos textu v různých médiích (kresba, malba, fotografie, instalace). Věnuji se tématům paměti a komunikace. V poslední době jsem zpracovávala nalezený konvolut kartiček se společenským sdělením. Jednalo se o kartičky, které se dříve dávaly ženám do květin. Zároveň se jedná o jakési prefabrikované formy vztahování se k ženám. Vedle tradičních vzkazů obsahují i poměrně překvapivé až bizarní texty, jako například „Tak skončíš“. Navzdory původnímu účelu některé z nich směřují kamsi za rozkvetlý dar. Občasná nemístnost sdělení mě vedla k tomu tyto texty apropriovat. Uchopila jsem prefabrikovaná sdělení a interpretovala je přenesením do jiného kontextu.

28. čin - Pavel Petr

ZVUK

27. čin - Výstavjaníčka Libor, Vít a Iveta Stavjaníkovi

26. čin - Radek Herold a Pavla Ondrová

VIDEO - TEXT

25. čin - Tomáš Mlejnek

VIDEO

24. čin - Marta Vera

MARTA

Marta Vera had studied in the faculty of Fine Art in Cuenca in Spain. Actaully she continues her studies in Art Produccion Master in the university of Valencia. We could have a look of her last project still in process, Between time of spaces, where she talks about how to habit different spaces and times simultaneously through her artistic practice, where where memory and virtual processes are conected using audio visual installation and developing symbolic actions.

23. čin - Carola Ernst

INSTALACE

Sektor C - Installation Photos- & Textworks with 2 x 5 minutes Public Reading-Performance Sektor C - öffnen mit Beleidigungswort: Neutralität 18:30 - 18:35 & 19:00 - 19:05

22. čin - Miroslava Kupčíková

KATALOG - TEXT

Ve své práci se Kupčíková zabývá procesem vnitřního napětí, které může divák pozorovat. Pracuje se zkoumáním hranic a vzájemných vztahů a obsahů mezi jednotlivými materiály, jako je křehké sklo a pružná pryžová duše.

21. čin - Kateřina Dobroslava Drahošová

TEXT

Šapitó. Propojení kresby, objektu, světla a stínu nás opět zavádí do příběhu, kde se můžeme střetnout s návody na přežití, naučit se cirkusovým technikám, podrbat psa. Divák však nečte příběh řádek po řádku a hodně je toho nedořečeno. Autorka spoléhá na imaginaci diváka, který čte v symbolech a zkratkách. Stačí si prohlédnout předměty na polici. Je to jako přežehlená divokost, tak je to i s místy, která si neustále nosíme sebou, jako záložky, nebo skvrny na košili. Ve stínu se schováš, na světle se ukážeš, mě zajímá to co je mezi tím. Jsme generací Petr Pan a šapita nosíme po kapsách.

20. čin - Denisa Šváchová

KATALOG - BÁSNICKÝ BOX

Autorka vytvořila pro GAG jednoduchý geometrický objekt, iluzivně procházející stropem na střechu, do kterého lze vstoupit dveřmi. Ve spodní části objektu je na podlaze i stropě zrcadlení zesílené světlem. Do objektu – ringu - boxu byla pozvána trojice básníků, kteří jednotlivě představili, zavřeni uvnitř, autorské čtení mimo přímý kontakt s posluchačem.

19. čin - Romana Kroupová

VIDEO

„ je to určitý záznam mých romancí a reakcí na mé celoživotní vztahy s muži. V mých textech je spousta lásky, romance, sexuality, agrese a nenávisti, prostě to co probíhalo ve vztazích pravdivě a otevřeně. Chci tam přidat i pár těch projevů od mužů, když do mě byli zamilovaní, než jsme si nakonec ublížili...“

18. čin - Petra Haplová a Jana Šárová

KATALOG

Naše spolupráce, jejímž vyústěním je výstava 1+1, vznikla na základě podnětu z Galerie Garáž. Pro tuto událost jsme z naší tvorby vybraly tu část, která naturelem a formátem koresponduje se specifickým prostorem galerie, a dohromady tak může vzniknout ucelený výstup. V počátku spolupráce jsme hledaly konsenzus, vystavené práce jsou ve své formě i obsahu otevřeným konstatováním sociálně a existenciálně křehkých až tabuizovaných témat, která jsme samostatně zpracovávaly v posledních letech. Tato témata zpracováváme s dávkou osobitého humoru, přesto z rozdílných úhlů pohledu. V průběhu vernisáže bude probíhat performance, založená na vzájemném improvizovaném dialogu mezi autorkami.

17. čin - Júlia Kinderová

INSTALACE

Júlia Kinderová / Rozvolněná študentka + hudební doprovod Peecha

16. čin - M. Karel Klusoň a Lenka Černotová

Čujky - jsou to pěkný vypočítavý mrchy, co tě chcou kdykoliv podrazit, ale zároveň to jsou ty spořádaně učesaný světice, co by za tebe život -
-jsou to Oboje - krajky i čubky
-a taky maj velký nody, kterejma čujou spousty věcí
-jsou to ty ruský zmrzliny létající nad Volhou

15. čin - Janka Lednická

VIDEO - VIDEO

Janka Lednická, známá pod přezdívkou Kuře, energeticky vpluje do galerie Garáž na zlínském Burešově. Kdo by nevěděl kde, webové i Garážové vrata jsou otevřené všem. Upřímnou „svébytností a svoubytostí“ naplní Kuře galerii nejen obrazy, ale i tancem a radostí. Kreslí od malička, a je to projev, bez kterého se neobejde. Největší sílu do vlastní tvorby vkládá od doby, co má dceru Emu. Velmi podstatné je pro ni působení barev na psychiku. UNIVERZUM nejsilněji vnímá v MEDITACÍCH, EMOCÍCH, ENERGIÍCH, PUDECH, ČLOVĚKU, LIDECH A LÁSCE. Jste srdečně zváni jménem galerie Garáž.

14. čin - Darina Alster

DARINA ALSTER Multifunkcni performerka Darina Alster se představí v galerii Garage jako podvědoma bytost Mathkah, jež ztělesňuje stínovy aspekt materstvi.

13. čin - Filip Lang

Soubor lightboxů byl poprvé spatřen ve zlínském lese, na kopci zvaném Jelení hůrka na Podhoří v roce 2008 pod širým nebem. Od té doby jejich obsah se sdružením Opuka prošel řadou proměn. Současnou podobu bude možné vidět o půlnoci 24. 12. 2013 v Galerii Garáž.

12. čin - David Přílučík

Viděl jsi čtverec.
Ve čtverci byl pohyb ve tvaru čtverce.
Myslel jsi čtverec.

11. čin - David Helán

TEXT - WEB - VIDEO

Účastník Helánova Batmobilu se ocitá na palubě mentální cestovky, spravované jako telekomunikační nástroj.
Samotný přenos je párově iniciován prostřednictvím sluchátek a jím šířeného zvuku za pomoci projekce vnitřního netopýra.
Cílem celé akce je regresivní přesun vizuálních představ z osoby na osobu, zvukovou formou.

10. čin - Adam El Chaar

TEXT - VIDEO

Dým na Mladcovou z kocoviny
Osamělý běžec na oválu

Jdu zase plavat
Do análu

9. čin - Kolektivní výstava

VIDEO

Před tímto domem jsou stánky s pivem a s klobásou. Jediné místo, které má smysl, kde nejsou stánky s pivem ani s klobásou a jeho oprava nestála 200 miliónů, je galerie Garáž.

A tohle je vernisáž v galerii Garáž, která právě začala. Tato instituce nemá žádného kurátora, ani žádného ředitele, ani svého náměstka. A vystačí si jen se svými návštěvníky, jednou za čas.

Rád bych Vás pozval na nějakou další akci, kdybych o nějaké věděl. Protože vernisáž je každý den. Není třeba zvát, ale je třeba přijít sem.

Já jsem nenahrál ten začátek, můžeš to prosím zopakovat? - Sorry

8. čin - Ondřej Hruška

WEB - VIDEO

Láska Mír Porozumění.

15. 5. 2013 SMRT KRÁSNÝCH SUMCŮ galerie Garáž /GAG/ Zlín Burešov, 19:00.

Vystavuje Ondřej Hruška a host z východu, mistr TENZIN SUMCEV, rodilý Tibeťan usazený již několik let v Burjatsku, v Ivolginském Dacanu. Večerní meditace, zahájení výtvarné výstavy na východní způsob, možnost soukromých konzultací s MISTREM. Moudrost přátelství meditace. Poselství mistra TENZINA SUMCEVA: Ušel jsem dlouhou cestu, slyšel mnoho míst, potkal mnoho RYB. Řeky světa jsou plné krásných sumců. Stačili však jen tři z nich, aby ukázali směr našim životům. Moudrost mlčících, setkání je přátelství, meditace jako vernisáž.

7. čin - Filip Machač

Slovo úvodem, nebo na závěr.

6. čin - Skupina Váhaví: Vojtěch Skácel a Radek Herold

VIDEO

5. čin - Vendula Rulcová

TEXT - TEXT2

DALAVEN JE BOA Z LIŠKY.
VÍTÁ VÁS JEŽÍŠ PROPADAJÍCÍ HAZARDU.
JEŽÍŠ INSPIROVANÝ MICHALEM
DAVIDEM
DALAVEN JE BOŽÍ

4. čin - Anna Minx

Web

3. čin - Tereza Damcová

Katalog - Web

Všici mai rad Bob Marlí.

2. čin - Helena Ťapajnová

Katalog - Web

Vies ze aj vela poezie skodi

Nuti presolovat ci prechunavat.

Jednoducho nechcem ostat v naleve navzdy

Ako maso v paci.

Len tvoj mok vie jednoznačne zhodotit situaciu

1. čin

Katalog